Oficiální stránky Sboru dobrovolných hasičů Svatý Jan pod Skalou

15.12.2012 Aktualizována stránka o stříkačce EBERT
6.12.2012 Pozvánka na výroční valnou hromadu SDH Svatý Jan pod Skalou

Dovolujeme si pozvat všechny naše členy a příznivce na výroční valnou hromadu našeho sboru, která se bude konat v sobotu 5.1.2013 od 18.00 hodin v hlavním sále restaurace Obecná škola ve Svatém Janě pod Skalou. Program celé valné hromady stáhnete kliknutím na pozvánku.

Srdečně zve výbor SDH.

6.12.2012 Fotografie z mikulášské nadílky

Tak letošní mikulášská nadílka je již minulostí. Jak to celé vypadalo, můžete se podívat na Rajčeti zde. Uvidíte také přípravy a i obdarování. Děkujeme panu hoteliérovi z Hotelu Obecná škola od nás ze vsi za poskytnuté prostory a za občerstvení pro všechny zúčastněné.
Obci Svatý Jan pod Skalou patří samozřejmě také poděkování za poskytnuté odměny pro děti.
 

1.12.2012 Mikulášská nadílka

Také letos bude po obci nadělovat Mikuláš. Sejdeme se s rodiči a jejich dětmi v Hotelu Obecná škola v 18.00. Pokud máte nějaké speciální požadavky, třeba aby přišel Mikuláš přímo k vám domů, nebo nějaký speciální dárek pro Vaši ratolest, neváhejte nás kontaktovat. Viz sekce Kontakt vlevo v záhlaví stránky.

Pozvánku pak najdete ve formátu doc tady
 

1.12.2012 Nové poplachové plány pro JSDHO Svatý Jan pod Skalou
Letos  začaly platit nové poplachové plány pro naší jednotku sboru dobrovolných hasičů ve Svatém Janě pod Skalou. Nově je naše jednotka zařazena tímto způsobem:
 
stupeň poplachu katastr obce pořadí jednotky ve stupni poplachu
1. Svatý Jan pod Skalou, Sedlec, Záhrabská 2.
2. Bubovice, Srbsko 1.
2. Loděnice, Vráž u Berouna, Chrustenice 2.
3. Beroun, Karlštejn 1.
3. Hlásná Třebáň, Lužce, Tetín, 2.
3. Hýskov, Nenačovice 3.
3. Vysoký Újezd 4
20.10.2012 Taktické cvičení jednotek PO - dálková doprava vody hadicemi ve Svatém Janě pod Skalou
Začíná být pomalu tradicí, že se náš sbor zúčastňuje vždy na podzim taktického cvičení zaměřeného na dálkovou dopravu vody hadicemi. Letos navíc bylo cvičení zpestřeno tím, že náš sbor patřil mezi domácí a pořádající sbor. Nikdo by neřekl, že je s tím tolik práce. Jen díky kolegům z Tetína vedenými Jindrou Šafrou se vše zdařilo bez větších problémů. Ono přece jen obsadit 11 stanovišť v terénu a sehnat sbory disponující technikou s náhonem kol minimálně 4x4 a umožňujícím dopravu požárních stříkaček ve složitém terénu není zas taková legrace. Proto se cvičení zúčastnily sbory nejenom z našeho hasebního okrsku, ale i z rozličných končin berounského okresu. Nejvzdálenějším sborem byli asi tak kolegové ze Žloukovic. Jak to vypadalo při akci se můžete podívat na  fotografiích na Rajčeti. Jen ty zajímavější data: délka 1510 metrů, převýšení 158 metrů, počet sborů: 12 včetně zálohy. Terén žádný asfalt, pouze lesní a polní cesty.Na asfaltových cestách to umí každý, jen v terénu je pak ta správná legrace..

Nástup ve Svatém JaněMapa cičení

15.6.2012 Pozvánka na tradiční Svatojánskou pouť
Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat nejen jménem SDH Svatý Jan pod Skalou na tradiční pouť u nás v obci, která se bude konat
v sobotu 23.6.2012 a bude ukončena slavnostní poutní bohoslužbou 24.6.2012. Turnaj v malé kopané začíná v sobotu již v 9.00 hodin, tak nezapomeňte přijít povzbuzovat své týmy. Přihlášky na fotbalový  turnaj "FIRECUP 2012" jsou již uzavřeny, ale je ještě prostor pro jeden tým (5+1). Pokud se chcete zúčastnit, tak nás prosím kontaktujte.Letos se premiérově uskuteční  Svatohubertská mše v kostele Sv. Jana Křtitele od 17.00. Nenechte si ujít tuto nevšední podívanou!
13.5.2012 Okrsková soutěž v požárním útoku v Loděnicích 12.5.2012
Dne 12.5.2012 jsme se zúčastnili soutěže v požárním útoku našeho okrsku. Družstvo žen bylo kompletní, v družstvu mužů nás bylo málo a tak jsme si museli "vypůjčit" 3 holky, abychom si mohli vůbec zasoutěžit. Výsledky tomu bohužel odpovídaly, hlavní tahouni našeho mužského týmu na soutěž nemohli dorazit. Naše družstvo žen však dosáhlo v absolutním pořadí pěkné 3.místo, ve své kategorii byly samozřejmě první!
Také se nám podařilo úspěšně vyzkoušet "novou" PS 12, kterou jsme vlastními silami zrekonstruovali, osadili novým zapalováním, startérem a akumulátorem.
Nasátí vody do stroje proběhlo tak ve všech čtyřech pokusech úspěšně.
Naši soupeři byli lepší, přece jen na sehrané týmy z SDH Loděnice, SDH Chrustenice a SDH Nenačovice máme pořád co dohánět.

Více fotografií najdete opět na našem albu Rajčeti, video z útoku žen pak ZDE

21.4.2012

Sběr železného šrotu a elektrospotřebičů
Dne 21.4.2012 proběhl v naší obci sběr železného šrotu, opět v režii našeho sboru. Letos poprvé navíc také sběr vyřazených elektrospotřebičů a to díky zapojení našeho SDH do programu "Recyklujte s hasiči" Děkujeme tímto všem občanům za poskytnutý materiál. Díky výtěžku ze sběru byly pro náš sbor zakoupeny dvě nové zásahové přilby.
Pokud máte k odvozu další nepotřebné elektrospotřebiče, stačí nás kontaktovat nejlépe pomocí SMS na číslo našeho SDH -  728222615.
Vyřazený spotřebič si sami odvezeme, stačí jej jen dát před plot.  Co vše podléhá recyklaci v tomto programu, najdete zde

1.1.2012

Pozvánka na VVH SDH Svatý Jan pod Skalou
Dovolujeme si jménem výboru SDH pozvat všechny členy i rodinné příslušníky na Výroční valnou hromadu našeho SDH, která se koná dne
7.1.2012 od 18.00 hodin v Hotelu Obecná škola ve Svatém Janě pod Skalou. Podrobnosti viz POZVÁNKA

TOPlist


Události z roku 2011 najdete ZDE